Na czym polega dermokonsultacja w gabinecie kosmetycznym?

Dermokonsultacja w gabinecie kosmetycznym jest bardzo istotna z uwagi na potrzebę zaoferowania odpowiednich zabiegów kosmetycznych dostosowanych do potrzeb skóry Klienta oraz ze względu na potrzebę wdrożenia odpowiedniej pielęgnacji pozabiegowej dla utrzymania efektów zastosowanych zabiegów.

Dermokonsultacja łączy w sobie trzy ważne aspekty. Jest to zarówno wnikliwa konsultacja z Klientem w zakresie dotychczas stosowanej pielęgnacji, obserwowanych skłonności skóry i niepożądanych objawów jak również profesjonalne badanie skóry przy pomocy lampy-lupy i specjalnego analizatora oraz zalecenia dermokosmetyczne dotyczące doboru odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji domowej i codziennych rytuałów pielęgnacyjnych Klienta.

Obserwacja skóry odbywa się z wykorzystaniem lampy-lupy, natomiast badanie skóry wykonywane jest za pomocą analizatora, który umożliwia szybki i precyzyjny pomiar kondycji skóry z wykorzystaniem metody analizy impedancji bioelektrycznej (BIA). Podczas badania mierzone są trzy parametry skóry twarzy:

– poziom nawilżenia,

– poziom natłuszczenia,

– poziom złuszczenia naskórka.

Na podstawie badania skóry oraz wywiadu określany jest rodzaj cery, jej mankamenty i określane są potrzeby skóry. Następnie sugerowane są rozwiązania mające na celu poprawienie wyglądu cery osoby badanej.

Dermokonsultację najczęściej oferuje się podczas pierwszej wizyty Klienta w gabinecie i trwa ona około 45 minut.

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
O AUTORCE
HANNA JARYCH

Oficjalny Ambasador Marki S’ouvre i S’ouvre Professional w Salonach Kosmetycznych w Polsce, Lider Zespołu Business & Beauty DERMOBEAUTYINMOTION

ŚLEDŹ MNIE NA
PRODUKTY SOUVRE
ZAREJESTRUJ SIĘ I UZYSKAJ RABAT 30% NA PRODUKTY SOUVRE